MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ogród Japoński we Wrocławiu zaprasza na majówkę 2024! Atrakcje, ceny, mapa dojazdu. Nie przegapcie

Tomasz Pawlak
Tomasz Pawlak
Ogród Japoński we Wrocławiu na majówkę 2024
Ogród Japoński we Wrocławiu na majówkę 2024 Tomasz Pawlak
Ogród Japońskie we Wrocławiu zaprasza na długi majowy weekend. Podczas majówki 2024 zwiedzający będą mogli przejść się wyremontowanym mostkiem "Yumedono Bashi". To super atrakcja, która wcześniej była nieczynna. Miasto odtworzyło mostek, który był zniszczony. Zobaczcie, co jeszcze można zobaczyć w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu. Podajemy też ceny biletów i użyteczne informacje (godziny otwarcia, jak dojechać, gdzie zaparkować).

Spis treści

Ze względu na ciepły początek marca zwiedzający mogą już nacieszyć się bujną zielenią i bajecznymi kwiatami, które mienią się w słońcu tysiącem kolorów i pachną obłędnie. Jeszcze chwilę musimy tylko poczekać, aż zaczną kwitnąć różaneczniki, jest to niezaprzeczalnie spektakularny widok.

Ceny biletów w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu i godziny otwarcia majówka 2024

Podajemy ceny biletów w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu, zobaczcie kto może liczyć na zniżki.

  • Bilet normalny kosztuje 21 zł
  • Bilet ulgowy kosztuje 14 zł
  • Bilet rodzinny (2 dorosłych i 2 lub więcej dzieci) kosztuje 56 zł
  • Zniżki dla posiadaczy kart: Nasz Wrocław oraz Nasz Wrocław Max

Ogród jest otwarty dla zwiedzających od początku kwietnia do końca października, w godzinach od 9:00 do 19:00.

Namiastka Japonii we Wrocławiu

Ogród Japoński we Wrocławiu to niezwykłe miejsce, które powstało z fascynacji japońską sztuką ogrodową, przy współpracy specjalistów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego historia sięga ponad stu lat, aż do roku 1913, kiedy to na terenie Hali Stulecia odbyła się monumentalna Wystawa Światowa. Choć ogród przeszedł wiele przemian, to dopiero ostatnie renowacje pod koniec XX wieku nadały mu autentycznie japoński charakter. Dziś stanowi on ożywioną oazę orientalnej kultury w sercu Europy, która pozwala dostrzec piękno tego kraju.

Jakie rośliny można zobaczyć w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu?

Kolekcja roślin w Ogrodzie Japońskim obejmuje około 200 gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Niektóre z nich mają korzenie sięgające pierwszego okresu istnienia ogrodu, czyli początku XX wieku! To m.in:

  • dęby
  • cisy
  • azalie pontyjskie
  • różaneczniki katawbijskie
Ogród Japoński we Wrocławiu na majówkę 2024
Podczas majówki 2024 można liczyć na pokazy sztuki walki w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu Tomasz Pawlak

Na terenie ogrodu można podziwiać około 30 gatunków roślin pochodzących z Dalekiego Wschodu i Japonii, w tym modrzewnik chiński, miłorząb dwuklapowy, klon grabolistny i szupin chiński. Ponadto można zobaczyć metasekwoję chińską, klony palmowe, sosnę koreańską oraz kilkadziesiąt odmian różaneczników i azalii. Niezwykle interesujące są również drzewka niwaki, takie jak sosna drobnokwiatowa, cyprysik tępołuskowy i ostrokrzew karbowanolistny.

Oryginalne azjatyckie elementy w Ogrodzie Japońskim, mają nawet kilkaset lat

Należy również zwrócić uwagę na bramy, herbaciarnię i kamienne latarnie, z których część elementów wystroju pochodzi z oryginalnych azjatyckich ogrodów z XVIII i XIX wieku.

Karpie Koi mieszkające w stawie, zostały wybrane zgodnie z tradycją. Karpie Koi są nieodłącznymi mieszkańcami tradycyjnych ogrodów japońskich, symbolizującymi szczęście, odwagę i długowieczność. Te ryby mogą żyć nawet do 70 lat.

Czy do Ogrodu Japońskiego można wejść z psem podczas długiego weekendu majowego 2024?

Ogród Japoński we Wrocławiu rządzi się swoimi prawami, aby zachować w nienaruszonym stanie jego eksponaty. Zabrania się wstępu do Ogrodu Japońskiego ze zwierzętami, w tym z psami, zarówno w dni powszednie, jak i w święta. Dodatkowo nie zaleca się wniesienia sprzętu sportowego ani spożywania alkoholu na terenie ogrodu.

Dojazd do wrocławskiego Ogrodu Japońskiego podczas majówki 2024

Do Ogrodu można łatwo dotrzeć komunikacją miejską. Tramwaje linii 1, 2, 4 i 10 kursują do przystanku Hala Stulecia, podobnie jak tramwaje linii 9, 17 i 33, które zatrzymują się przy przystanku 8 maja. Oba przystanki są blisko Ogrodu, chociaż Hala Stulecia jest nieco bliżej. Możesz również skorzystać z autobusów linii 145 i 146, które również zatrzymują się przy Hali Stulecia.

Jeśli preferujesz podróż samochodem, w pobliżu Ogrodu znajduje się parking. Ogród Japoński we Wrocławiu mieści się w Parku Szczytnickim, pomiędzy Pergolą a ulicą Mickiewicza.

Tutaj znajduje się Ogród Japoński we Wrocławiu, zobacz na mapie poniżej

Zobacz także

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na twardogora.naszemiasto.pl Nasze Miasto